ЕЛ ЕООД - Русе

Строителство на преносни и разпределителни електрически и далекосъобщителни мрежи

  • България, Русе 7004, ул. Търговска 9
  • www.el-ltd.com

ел.техник

Код по ISCO: 7413: Работници по инсталиране и ремонт на електрически мрежи
Регион: Русе
Валидна до: 01.05.2019

Основни задачи

Осигурява надеждна работа на различните производствени машини и съоръжения. Извършва планови и текущи ремонти и минимизира рисковете от непредвидени аварии.

Умения

базови теоретико-приложни знания
Притежава познания по електротехника и енергетика, познава методите и техниките за поддръжка на индустриално електрооборудване и е наясно с практическото им приложение при поддръжка на оборудване.
Притежава общи познания относно промишлена електроника, основни понятия и зависимости от електромагнетизъм, електро-задвижване, електрическо регулиране, управление, автоматизация на производството.
знания относно процеси и операции
Познава основните процеси в компанията, които касаят режимите на работа на машините и на консумация на електроенергия.
знания относно прибори, инструменти и техническо оборудване
Познава общите и специфичните условия за безопасна експлоатация на оборудването.
Познава техническата документация, правилата за употреба, техника на безопасност и режимите на работа на оборудването в предприятието.
Познава оборудването в цеха (техническите характеристики, предназначение и режим на работа на съоръженията, инструкции на фирмите производители за правилна експлоатация, поддръжка и ремонт на оборудването).
знания относно нормативни изисквания, правила и стандарти
Познава изискванията на Директива 2002/95/ЕС за Ограничения в Ползването на Някои Опасни Вещества в Електротехническото и Електронното Оборудване (ЕЕО).
Познава вътрешния ред и изисквания за ремонт и поддръжка на машините.
Познава правилата за здравословни и безопасни условия на труд с електрически уреди, противопожарна безопасност и опазване на околната среда.

Можете да кандидатствате по обява за работа след оторизация

За да кандидатствате по обява за работа, е необходимо да бъдете регистрирани в информационния портал.

За да достъпите до профила си, можете да използвате своите потребителско име и парола като изберете иконата горе вдясно.